ГОЛЬОВА ФЕЄРІЯ ФІНАЛІВ ЛІГИ ШКІЛЬНИХ ЧЕМПІОНІВ - 2019

Не встигла ще столиця Прикарпаття забути гучні фінали міського шкільного турніру "Кубок міського голови та НФК «Ураган», як вже розпочався наступний, не менш цікавий турнір, в якому головними героями були вже кращі команди чотирнадцяти районів та шести міст обласного значення.

Протягом чотирьох ігрових днів команди виборювали можливість поборотися у фіналах трьох ліг за здобуття золотого, срібного та бронзового кубків. І ось, п’ятнадцятого квітня наступив довгоочікуваний день. Розпочалося свято футзалу із захоплюючого поєдинку між кращими командами Галицького та Калуського району.

Матч видався напрочуд цікавим та результативним і сподобався вболівальникам, адже до фінального свистка панувала інтрига і ніхто з впевненістю не міг сказати, яка з цих двох команд зможе сьогодні підняти над головами головний трофей – кубок Бронзової ліги. Матч розпочався атаками на зустрічних курсах, проте до восьмої хвилини жодній команді засмутити голкіпера суперників так і не вдалося. Однак, на восьмій хвилині матч у Кіналь Павло (Більшівцівська ЗШ) завдав не сильного, але неймовірно точного удару у правий нижній кут воріт і цим поклав початок шляху своєї команди до перемоги. Ближче до завершення першого тайму Шинкар Андрій на дванадцятій хвилині матчу зрівняв рахунок і команди пішли на перерву за нічийного рахунку.

З початку другого тайму за справу краще взялися гравці Більшівцівської ЗШ. Спершу на шістнадцятій хвилині гол забив Маслій Олександр, а на вісімнадцятій – успіх вдалося розвинути Пастуху Максиму. Проте, всього лише за проміжок часу, менший ніж тридцять секунд,  вже свого влучного удару завдав Пастушенко Віталій (Голинська ЗШ), чим скоротив відставання у рахунку до мінімуму. Наступні хвилини краща команда Калуського району перехопила ініціативу і почала більш активно грати в атакуючий футбол, але не забували про атаку і гравці Більшівцівської ЗШ і здійснювали небезпечні контратакиОднак, у підсумку - з перемогою в один м’яч з рахунком 3:2 перемогу здобула команда Більшівцівської ЗШ.

Наступним матчем був матч між командами, що претендували на звання чемпіонів Срібної ліги. Тут вдруге довелося грати Богородчанській ЗШ №2 та Городенківській ЗШ №1. У матчі було багато індивідуальної технічної гри, силових єдиноборств і звісно ж, не обходилося без порушень, які в цьому матчі мали доленосне значення. Адже, спершу Буртник Іван отримав попередження від арбітра матчу на десятій хвилині, а за три хвилини побачив перед собою ще одне попередження за фол, що призвело до того, що він був змушений покинути поле, отримавши червону картку. Це вилучення ще більше додало наснаги та впевненості команді Богородчанської ЗШ №2, що вилилося в забитий гол Багрієм Іваном на двадцятій хвилині матчу. Залишок часу обидві команди провели за спробами змінити результат , однак у підсумку рахунок не змінився. Отже, команда Богородчанської ЗШ №2 стала володаркою кубку Срібної ліги шкільних чемпіонів.

А підсумовували день футбольних баталій Івано-Франківська ЗШ №10 та Калуська ЗШ №6. Більшість глядачів знали, що фаворитом матчу є ЗШ №10 і цей факт підтвердився вже з перших секунд протистояння, коли Шестак Святослав забив гол у ворота суперника. На цьому ЗШ №10 не зупинилася і продовжила грати у свій атакувальний футбол. Як наслідок вже до завершення першого тайму рахунок на табло був 5:0 на користь франківчан, три голи забив Романюк Мирослав (п’ята, сьома та одинадцята хвилини) та один гол Бугай Тимофій (чотирнадцята хвилина).

У другому таймі, незважаючи на стрімке прагнення гостей з Калуша вирівняти гру ЗШ №10 вдалось ще п’ять разів розписатись у воротах суперника. Голи забивали ще двічі Романюк Мирослав (шістнадцята та вісімнадцята хвилини) та Бугай Тимофій (сімнадцята, дев’ятнадцята, двадцять четверта хвилини).

Цим матчем ЗШ № 10 продемонструвала, що їхня команда по праву може називатися кращою шкільною командою Прикарпаття та зможе гідно представити Івано-Франківську область на регіональному етапі, позмагаються за право виступу у фінальній частині Всеукраїнської шкільної футзальної ліги. Нагадуємо, що регіональний етап відбудеться в м. Івано-Франківськ 20 квітня з 12 години в манежі Коледжу фізичного виховання. Гостями манежу будуть команди зі Сваляви (Закарпатська область) та Теребовлі (Тернопільська область). Тож, з нетерпінням чекаємо на несамовиту підтримку всіх любителів міжшкільних змагань.

По завершенню матчів привітати команди прийшли окрім вболівальників, ще й Олександр Олександрович Бубен – співорганізатор обласного шкільного турніру з футзалу та президент НФК «Ураган» - команди, яка вже традиційно долучається до організації дитячого свята футзалу не лише в місті, а й навіть у найвіддаленіших районах області.

Олександр Олександрович побажав подальшого розвитку юним спортсменам, найвищих здобутків та вдалого завершення навчального року. Також серед поважних гостей свята був і начальник управління спорту Івано-Франківської обласної державної адміністрації Орест Євгенович Оклієвич, який продовжив вітати команди та побажав, щоб присутні гравці набиралися досвіду та щоб серед цього покоління виросли професійні футболісти, які будуть захищати честь не лише відомих команд, але й навіть збірної України.

Спершу до нагородження були запрошені три команди - фіналісти, які зупинилися за крок до найвищих перемог, які були нагороджені сертифікатами та пам’ятними медалями.

Голинська ЗШ - фіналіст Бронзової ліги.

Городенківська ЗШ - фіналіст Срібної ліги.

Калуська ЗШ № 6 - фіналіст Золотої ліги.

Наступними до нагородження були запрошені по одному кращому гравцю з кожної ліги. Ними стали :

Кіщук Катерина – кращий гравець Бронзової ліги.

Багрій Іван – кращий гравець Срібної ліги.

Романюк Мирослав – кращий гравець Золотої ліги.

Найбільш довгоочікуваною подією дня стало нагородження трьох команд, які здобули свої заслужені перемоги:

Більшівцівська ЗШ – переможець Бронзової ліги.

Богородчанська ЗШ – переможець Срібної ліги.