ЧЕСНА ПЕРЕМОГА У НЕЧЕСНІЙ БОРОТЬБІ

Відбулися матчі регіонального етапу

20 березня в місті Івано-Франківськ відбувся регіональний етап всеукраїнської шкільної футзальної ліги. За право поїхати на всеукраїнський фінал на арені манежу коледжу фізичного виховання боролися кращі команди Івано-Франківської області – Івано-Франківська ЗОШ №10, краща команда Тернопільської області – Теребовлянський СШЛ та переможець шкільного обласного турніру з футзалу в Закарпатській області – Свалявська ЗОШ №1. Розпочалася боротьба команд матчем між івано-франківською командою та теребовлянською, не зважаючи на старання школярів з тернопільської області гідно протистояти минулорічному тріумфатору міжшкільних змагань з футзалу їм не вдалося, в підсумку результат матчу 9:0 на користь ЗОШ №10. 

Наступний матч згідно розкладу був матч між Теребовлянською командою та Свалявською, в цьому матчі команда з Теребовлі першу половину першого тайму чинила опір гостям із Закарпаття, проте в підсумку майстерність гравців зі Сваляви виявилася вищою і тому закономірний результат матчу 7:2 на користь кращої команди з Закарпаття.

І звісно, найцікавішим був останній матч, в якому вирішувалася доля путівки до Києва, в якому змагалися ЗОШ №10 та Свалявська ЗОШ №1. Як і передбачалося матч виявився дуже цікавим та видовищним незважаючи на те, що глядачі побачили лише один гол. Перший тайм краще вдався гравцям ЗОШ №10, які більше контролювали м’яч, та створювали більш небезпечні моменти поблизу воріт суперника, проте реалізувати їх так і не змогли. В другому таймі гра вирівнялася і складно було віддати перевагу якійсь з команд, ключовими подіями спершу були неймовірні сейви голкіперів, першим свою майстерність продемонстрував воротар ЗОШ №10, відбивши на кутовий постріл, який влучав в «дев’ятку», на 25 хвилині вдалося замкнути простріл згідно заявкової документації Гецку Антону (насправді, як виявилося пізніше – Островка Максим) і рахунок змінився на користь Свалявської команди, цей гол змінив хід матчу і івано-франківці ринулись ще більше атакувати ворота суперника, в одному з моментів себе проявив вже і голкіпер закарпатців відбивши шалений постріл зі штрафного від Бугая Тимофія. За такої гри можливо рахунок б і вдалося зрівняти, але забракло часу так як пролунав свисток який сигналізував про завершення матчу.

 

І можливо б на цьому історія цього ігрового дня і завершилася якщо б не пильність представника команди ЗОШ №10 Данчука Михайла Дмитровича який обґрунтовано запідозрив у нечесній поведінці тренера команди Свалявської ЗОШ №1 Левка Євгенія і написав протест з вимогою перевірити чи справді гравці, що виступали в матчі є тими хто був зазначений в заявковій документації. Після проведеної перевірки у м. Свалява головою регіонального оргкомітету Червінським Андрієм Івановичем було виявлено, що гравці які грали у матчах регіонального етапу за Свалявську ЗОШ №1 не є представниками лише однієї школи, так як цього вимагає регламент Всеукраїнської шкільної футзальної ліги, а навчаються в різних школах, а двоє гравців навчаються вже в шостому класі, що також грубо суперечить пункту «ІІІ. Учасники змагань».

Відповідно до виявлених порушень Свалявська ЗОШ №1 дискваліфікована Центральним оргкомітетом змагань за порушення умов положення всеукраїнських змагань з футзалу «Шкільна футзальна ліга України» сезону 2018 – 2019 рр. Тому боротися за перемогу у фінальному етапі змагань 11 травня в м. Київ буде ЗОШ №10. Тож хочемо привітати команду з перемогою у чесній боротьбі і побажати успіхів в подальших змаганнях за титул кращої шкільної футзальної команди України. 

А всім іншим командам та їх тренерам ще раз нагадуємо, що боротьба повинна бути чесною, справедливою та за рівних умов, а будь-які махінації є неприпустимі, особливо в змаганнях де беруть участь діти.