ПІДСУМКИ ШКІЛЬНОГО ТУРНІРУ З ФУТБОЛУ "КУБОК МІСЬКОГО ГОЛОВИ ТА ФУТБОЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ПРИКАРПАТТЯ"

 

Ось і завершився навчальний рік в молодшій школі і незабаром нас чекає ще одна довгоочікувана подія для всіх школярів-учасників шкільного турніру з футболу «Кубок міського голови та Футбольної Академії Прикарпаття», а саме «день фіналів», в яких визначаться тріумфатори кожної з трьох ліг. Але напередодні цього визначального дня спробуємо здійснити екскурс в минуле і пригадати розвиток та ключові події, якими відзначився цьогорічний ювілейний, вже десятий за ліком, шкільний турнір.

Отож, розпочалися змагання майже після річної перерви, яку спричинили карантинні обмеження у зв’язку з коронавірусною пандемією, самі ці обмеження спровокували й зміни в форматі проведення, адже навіть після виходу Івано-Франківська з «червоної» зони карантинних обмежень, все ще залишалися обмеження до проведення масових спортивних заходів у закритих приміщеннях. У зв’язку з цим, було прийнято рішення трансформувати футзальні змагання у футбольні і відповідно НФК «Ураган» передав естафету новій структурі, яка шаленим темпом розвивається на теренах області, а саме – Футбольній Академії Прикарпаття, яка «взяла під опіку» турнір з десятилітньою історією.

Ще одним нововведенням, яке було спричинене обмеженими часовими ресурсами стало проведення ігор двічі на тиждень: щочетверга і щосуботи, так як часу до завершення навчального року було лише близько півтора місяця.

Таким чином, після проведення установчої наради в офісі Футбольної Академії Прикарпаття з представниками організаційного комітету, було прийняте рішення про якомога швидший старт турніру.

Розпочалося все з проведення жеребкування, в якому всі команди, що вчасно подали заявкову документацію було розподілено на вісім груп, котрі очолили «сіяні» команди згідно рейтингу минулого сезону.

І ось наступив перший ігровий день Попереднього етапу, мета якого визначити в якій лізі боротиметься за перемогу кожна команда.

 

Починаючи з цього дня, глядачі мали змогу спостерігати безкомпромісну боротьбу, в якій жодна з команд не бажала поступатися, а найкращим підтвердженням цих слів стали поразки команд-фаворитів, які згідно виступів в попередні роки змогли здобути славу дуже міцних суперників. Розпочала естафету команда Підлузької гімназії, яка в першому ж матчі здолала команду Ліцею №11.

Її ініціативу підтримала команда Ліцею №2, яка впевнено перемогла багаторічного чемпіона - команду Ліцею №10 .

Отож, стало зрозуміло, що нас очікує чимало несподіванок. В другому ігровому дні сюрприз організували для глядачів команди Хриплинської гімназії, яка хоч і поступилася Підлузькій гімназії, проте продемонструвала набагато якіснішу гру в порівнянні з минулим сезоном, видно, що наполеглива праця тренера - Святослава Рибака не була марною.

Окрім гімназистів до несподіванок можна віднести й звитягу початкової школи №8 над командою Ліцею №21, які в очній дуелі здобули перемогу з рахунком 2:1.

А заключний, третій ігровий день Попереднього етапу запам’ятався гольовою феєрією, яку організували команди, яким вдалося забити 48 голів у вісьмох матчах!

Відповідно до результатів виступів команд у Попередньому етапі було сформовано три ліги у кожну з яких потрапило вісім команд.

І от, 6 травня, на території спортивних майданчиків Спорткомплексу Академії НФК «Ураган» (вул. Пасічна, 55) розпочалися матчі Основного етапу, де суперники вже були більш рівні за силами.

Золота ліга

В Золотій лізі вже з першого туру гучні заявки на перші позиції в турнірній таблиці зробили команди Ліцею №1, Ліцеїв № 22, 23 та 25, здобувши впевнені перемоги над суперниками. Стало зрозуміло, що саме ці команди мають найбільші шанси поборотися за дві сходинки та таким чином потрапити в фінал.

В підсумку передбачення глядачів ці команди виправдали і розподілили між собою перші чотири місця, хоча інтрига, щодо остаточного розподілу позицій була «живою» до останнього туру. В нижній частині таблиці за підсумками Основного етапу опинилися непоступливі команди Ліцею імені Сабата, Ліцею №20 та Підлузької гімназії, хочеться відзначити прогрес цих команд в порівнянні з попереднім сезоном, адже троє з них ще минулоріч виступали в Срібній лізі, а в цьому сезоні змогли пробитися в Золоту лігу.

Срібна ліга

Розвиток подій у Срібній лізі зразу дав зрозуміти, що тут зійшлися найбільш близькі за силами команди, і різниця в один гол було доволі поширеним підсумковим результатом матчів цієї ліги. З перших турів лідерство захопила команда Ліцею №11, її головними конкурентами були команди Ліцею №12, Ліцею №13, а наприкінці турнірної дистанції до них долучилася команда Ліцею №5, котра програвши дві стартові зустрічі, зібралися і здобули п’ять перемог поспіль. Також слід відзначити гру команд Тисменичанського ліцею і їх лідера Човгана Марка, котрі вперше долучилися до міських змагань і залишили приємне враження від своєї гри, адже вони могли б посісти ще вищу позицію, якщо б краще реалізовували свої гольові моменти, які створювати їм давалося дуже добре.

Також потрібно відмітити гру команди Ліцею №12, гравці якої вже не вперше беруть участь в змаганнях, адже багато хто з них почали виступи не з п’ятого класу, а навіть з другого і здобули багато необхідного досвіду, який допоміг здобути їм перепустку в фінал.

Бронзова ліга

Ситуація у цій лізі мала дещо інший вигляд чим в інших двох, так як після Попереднього етапу, в якому через відсутність лідерів і складний жереб, який звів в одну групу Ліцей№1, Ліцей №2 та Ліцей №10 останні опинилися на третій сходинці і потрапили в бронзову лігу. А вже в Основному етапі Ліцей №10 виступав в максимально бойовому складі і тому результати були кардинально інші, відповідно Ліцей №10, який навіть здобував перемогу у Всеукраїнській шкільній футзальній лізі в Бронзовій лізі впевнено почував себе господарем і як підсумок показники турнірної таблиці і таблиці бомбардирів. Проте боротьба за другу перепустку в фінал була дуже цікавою, адже на неї претендували чотири колективи, а саме Угорницький ліцей, Хриплинська гімназія, ПШ «Пасічнянська» та команда Ліцею №21. В підсумку за рахунок кращої різниці забитих і пропущених голів Угорницькому ліцею вдалось вибороти у Хриплинської гімназії другу сходинку в турнірній таблиці Основного етапу. Приємно відзначити, що у вирішальному матчі для Угорницького ліцею обидва голи забила Бойцан Зоряна.

Статистика

Золота ліга

Найбільш результативною командою стала команда Ліцею № 22 з 25 голами в своєму активі, ця ж команда і найкраще проявила себе в захисті, пропустивши лише тричі. Кращим бомбардиром ліги обійшовши двох настирливих конкурентів: Соловея Захара (Ліцей №22) і Гаврилківа Олександра (Ліцей №1), які забили по сім голів став Гаврилків Артем (Ліцей імені Сабата), якому вдалося забити вісім голів. Загальна результативність ліги – 97 голів.

Срібна ліга

Як і в Золотій лізі, звання найрезультативнішої команди та команди з найякіснішою обороною, стала одна і та ж команда Ліцею №12 з 22 голами в своєму активі, і всього лише з шістьма пропущеними, хоча на відміну від Ліцею №22 це дозволило їм посісти лише другу позицію.

Кращим бомбардиром ліги, випередивши найближчого переслідувача на три забиті голи – Човгана Марка (Тисменичанський ліцей) з 14 голами, став лідер команди Ліцею №11 – Косяк Денис, якому вдалося 17 разів «розписатися» у воротах суперників. Третім в гонці бомбардирів Срібної ліги став Андрієчко Захар (Ліцей №12), який забив 9 голів. Загальна результативність ліги – 120  голів.

Бронзова ліга

Найбільш результативною командою Бронзової ліги стала команда Ліцею №10, якій вдалося забити півсотню голів! Також представники Ліцею №10 стали командою з найкращою грою в обороні, не втримавши власні ворота «сухими» лише двічі. Відповідно й представники саме цього ліцею і зайняли перші три сходинки в суперечці кращих бомбардирів, кращим серед яких виявився Бойчук Володимир, який забив 21 гол. Загальна результативність ліги – 108 голів.